Laisvas aušinimas vandeniu

Laisvas aušinimas vandeniu yra ekonomiška ir aplinkai nekenksminga šalčio gamybos alternatyva. Iš tiesų daugelyje pasaulio šalių duomenų centrų apsaugai įrengtas laisvasis aušinimas ir pasiekta puikių rezultatų.

Kai pasirinktas laisvasis aušinimas, reikia mažiau mechaninio aušinimo. Tai reiškia, kad sistemų veikimui palaikyti reikia mažiau kenksmingų šaldymo medžiagų ir iškastinio kuro.

Dėl nuolatinės mokslinių tyrimų ir plėtros strategijos galime tiekti gaminius bet kokiam aušinimo būdui, nepriklausomai nuo aušinimo terpės ar šaltinio. Kitaip tariant, galime naudoti bet kokią agresyvią aušinimo terpę, kurią norite naudoti. Tai apima viską - nuo jūros ir sūraus vandens iki upių ir šulinių vandens.

Be to, jei sistemoje yra plokštelinis šilumokaitis, atšaldyto vandens kontūrą galite izoliuoti nuo visos jautrios įrangos. Taigi galite drąsiai pašalinti bet kokią korozijos, apnašų susidarymo ar nuolatinės techninės priežiūros galimybę.

Į laisvojo aušinimo sistemą įdėjus šilumokaitį taip pat reikės mažiau vietos, todėl tai yra itin kompaktiškas sprendimas. Atkreipkite dėmesį, kad jūros ir gėlo vandens sistemose rekomenduojame naudoti filtrą šilumokaičiui apsaugoti.

Atsižvelgdami į tai, mes, "Alfa Laval", galime pasiūlyti kur kas daugiau nei tik puikius gaminius. Visada esame pasirengę pasinaudoti savo pirmaujančia patirtimi ir pateikti kokybiškus sprendimus bet kokiems jūsų gamybos poreikiams.


Sužinokite daugiau! Susisiekite su mumis šiandien!

Nemokamas aušinimas su aušintuvu

free cooling of datacenter with a chiller

Pavasarį ir rudenį naudojamas laisvo vėsinimo ir šaldytuvo gaminamo šalčio derinys, o vasarą didžiąją dalį vėsinimo atlieka tik šaldytuvas. Vanduo yra laisvojo vėsinimo forma, jis gali būti gaunamas iš upių, ežerų, (giluminių) vandenynų, požeminio vandens, ledo ir sniego sankaupų.

Laisvas aušinimas su aušintuvo aplinkkeliu

free cooling of datacenter with a chiller bypass

Gaminant elektros energiją dažnai teršiamas oras, todėl, sumažinus aušintuvo elektros energijos suvartojimą, daromas teigiamas poveikis aplinkai. Įrengę aušintuvo apėjimo sistemą sutaupysite išlaidų ir pagerinsite savo sistemos PUE ir CUE vertę. Be to, ji padės patenkinti vėsinimo poreikius laikotarpiais, kai laisvojo vėsinimo šaltinio temperatūra yra žemesnė nei jūsų atšaldyto vandens, pavyzdžiui, žiemą.

Sutaupoma įvairiais aspektais

Naudojant laisvąjį aušinimą vandeniu ir gerai suprojektuotą plokščių šilumokaitį su tarpikliais, duomenų centro ekonomiškumas ir tvarumas pagerėja daugeliu atžvilgių. Mes tai žinome, nes įrodyta, kad naudojant AHRI sertifikuotus našumo šilumokaičius energijos vartojimo efektyvumas (PUE) sumažėja 2 %. Tokiu pat kiekiu sumažės ir jūsų įrenginio anglies dioksido naudojimo efektyvumas (CUE). Be to, šilumokaitis jūsų vėsinimo sistemoje leidžia efektyviau atgauti šilumą ir dėl to sumažinti OPEX. 


Susisiekite su mumis šiandien ir sužinokite daugiau

Sukurkite sistemą, kad ji būtų maksimaliai pelninga

Duomenų centrų šilumokaičių projektavimas skiriasi nuo ŠVOK sistemų projektavimo. Pirma, reikia nustatyti tinkamą temperatūrą nuolatiniam aušinimo procesui. Tada reikia atsižvelgti ir apskaičiuoti kitus svarbius projektavimo parametrus, tokius kaip srauto greitis, turbulencija, užsiteršimas ir slėgio kritimas.

Tinkamai suprojektuotas šilumokaitis padidins aušinimo sistemos patikimumą ir išlaikys aukštą efektyvumo lygį. "Alfa Laval" gali padėti optimizuoti jūsų aušinimo poreikius, pasitelkdama savo patikrintus šilumokaičių sprendimus ir pirmaujančią patirtį duomenų centrų aušinimo srityje.

Žiūrėkite šį vaizdo įrašą su mūsų eksperte Gemma Reeves ir sužinokite daugiau apie tai, kaip suprojektuoti šilumokaičius nemokamam aušinimui vandeniu duomenų centre. 

Plokštelinio ir rėminio šilumokaičio su tarpikliais privalumai

 • Kai lauko temperatūra ir klimatas leidžia, galima apeiti aušintuvą ir laisvai vėsinti.
 • Mažesnis vandens naudojimas ir siurbimo sąnaudos dėl švaresnių vamzdžių ir mažesnio praplovimo poreikio
 • Mažesnės tolesnės aušinimo įrangos techninės priežiūros išlaidos
 • Geresnis veikimo laikas, nes nėra neplanuotų sustabdymų dėl korozijos problemų
 • Paprastas ir lengvas šilumokaičio valymas vienam operatoriui vos per kelias valandas
 • Sertifikuotas veikimas pagal AHRI taisykles

gphe_ahri.jpg

Aušinimo kontūro apsauga

Aušinimo sistema, kurią sudaro šilumokaitis ir "Alfa Laval" filtras, gali būti naudojama jautriausiai technologinei įrangai aušinti, net naudojant užterštą ar koroziją sukeliantį vandenį. "Alfa Laval" filtras (ALF) yra neatsiejama bet kurios šilumokaičio aušinimo sistemos dalis, nes jis pašalina šiukšles, kurios gali užteršti ir užkimšti šilumokaičius.

Be "Alfa Laval" filtro ant šilumos perdavimo paviršių gali nusėsti midijos, jūros dumbliai ir kitos jūros gyvybės rūšys, net ir po efektyvaus sijojimo vandens įleidimo etape. Aušinimo sistemoje šioms gyvybės formoms susidaro idealios augimo sąlygos, dėl to padidėja jų dauginimosi greitis ir sumažėja šilumos perdavimo efektyvumas. Daugeliu atvejų dėl jų net gali sugesti šilumokaičiai ir kita įranga.

Žiūrėkite šį filmą ir sužinokite daugiau apie ALF sprendimą.

 

 

320x212 ALF filter.jpg

ALF filtro privalumai

 • Šilumokaičiai apsaugoti nuo šiukšlių ir jūros gyvių
 • Didesnis aušinimo sistemos veikimo laikas
 • Mažesnės techninės priežiūros išlaidos
 • Užtikrinamas nepertraukiamas GPHE veikimas, net ir esant grįžtamajam praplovimui
 • Grįžtamasis praplovimas atliekamas automatiškai, nenutraukiant filtravimo proceso
 • Lengvas montavimas ir priežiūra
 • Patikrinta ir patikima technologija
 • Visapusiška "Alfa Laval" aptarnavimo komandų parama per visą įrangos gyvavimo ciklą

Atraskite žaliųjų IT ateitį su "Alfa Laval

"Alfa Laval" tiekia serverių patalpų vėsinimo sprendimus nuo pat pirmųjų interneto atsiradimo dienų. Šiandien siūlome platų duomenų centrų aušinimo sprendimų asortimentą, kurį palaiko pasaulinis aptarnavimo tinklas, kuriame dirba jūsų verslą suprantantys ekspertai. Bendradarbiaudami su mumis, kai pradedate planuoti savo duomenų centro projektą, galime padėti jums sukurti sistemą, kuri užtikrins maksimalų aušinimo efektyvumą ir patikimumą.


Peržiūrėkite mūsų kompleksinius duomenų centrų sprendimus

Veiklos auditas

Mūsų apmokyti ekspertai peržiūri ir analizuoja faktines jūsų įrangos šilumines charakteristikas. Naudodami šiuolaikines priemones, jie gali nustatyti, ar nėra užsiteršimo ar panašių pavojų, todėl galite geriau planuoti techninės priežiūros poreikius, kad optimizuotumėte sistemos veikimo laiką.

datacoolingcenterchart 640x360

Valymas vietoje

"Alfa Laval" valymo vietoje (CIP) sistemos leidžia greitai ir lengvai išvalyti šilumokaičius, kad būtų išvengta užsiteršimo. Naudojant aplinkai nekenksmingas, biologiškai suyrančias valymo priemones, mūsų CIP sistema leidžia išvengti nereikalingo pakartotinio įrangos atidarymo. Dėl to smarkiai sumažėja atsarginių dalių sąnaudos ir priežiūrai reikalingų darbo valandų skaičius.

DCC-CIP-RC-640x360

Atgalinis praplovimas

"Alfa Laval" rekomenduoja dažnai ir trumpą laiką atgal praplauti įeinantį aušinamojo vandens srautą. Šia seka grįžtantis vanduo nubraukia ir nuplauna nuo šilumokaičio plokštelių paviršiaus susikaupusias šiukšles. Naudojant atbulinio praplovimo įrangą taupomas laikas ir pinigai, kartu sumažinant prastovas.

DCC-back-flush-RC-640x360

Norite sužinoti daugiau?

Norite sužinoti, kaip galime padidinti jūsų duomenų centro ekonomiškumą ir tvarumą naudodami pažangius aušinimo bokštų sprendimus, pagrįstus pirmaujančiomis plokštelinių šilumokaičių technologijomis? Susisiekite su mumis šiandien, ir mūsų ekspertai susisieks su jumis!

Ši informacija saugoma ir tvarkoma pagal mūsų privatumo politiką.