Aušinimo bokšto keitiklis

Vidutiniame duomenų centre aušintuvai yra vienas iš didžiausių elektros energijos vartotojų. Dėl padidėjusio anglies pėdsako dažnai kyla didelių eksploatacinių išlaidų ir kyla rimtų problemų aplinkai. Aušinimo bokštai, kurie yra plačiai naudojami šilumos išsklaidymui iš duomenų centrų, taip pat gali būti naudojami laisvo aušinimo režimu, norint apeiti aušintuvą ir taip padėti išspręsti šias problemas.

Tačiau atviri aušinimo bokštai taip pat gali būti pagrindinis duomenų centrų aušinimo sistemų užsiteršimo šaltinis, dėl kurio sumažėja šiluminis efektyvumas, varginanti priežiūra, valymo poreikis ir įrangos gedimai. Visa tai savo ruožtu dar labiau didina eksploatacines išlaidas.

Įrengti plokščių ir karkaso šilumokaitį su tarpikliais yra protingas būdas užtikrinti laisvą aušinimą ir sumažinti užsiteršimo riziką. Geriausia, kad tai neturi jokios įtakos jūsų sistemos aušinimo našumui!


Sužinokite daugiau! Susisiekite su mumis šiandien!

Aušinimo sistema su aušintuvu

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_chiller.jpg

Duomenų centre aušintuvai yra vienas didžiausių elektros energijos vartotojų. Dideli kompresoriai nuolat veikia, kad suspaustų šaldymo ciklo šaldymo dujas. Tai reiškia ir dideles eksploatavimo išlaidas, ir susirūpinimą dėl aplinkosaugos tvarumo.

Aušintuvo aplinkkelis su plokšteliniu šilumokaičiu

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_plate_heat_exchanger.jpg

Galimybė laisvai vėsinti ilgesniais šalto oro laikotarpiais reiškia, kad aušintuvą galima išjungti ir taip sutaupyti tūkstančius eurų. Tam reikia tarpinėmis plokštelėmis ir rėmu padengto šilumokaičio, suprojektuoto taip, kad temperatūra būtų kuo artimesnė temperatūrai, kad kuo ilgiau būtų galima išjungti aušintuvą. Kai pasikliaujama atviru aušinimo bokštu, šilumokaitis taip pat gali atlikti tarpinio šilumokaičio funkciją, apsaugodamas kondensatorių nuo nepageidaujamų šiukšlių ir kalcio karbonato susidarymo. Tokiu būdu energijos naudojimo efektyvumas (PUE) sumažėja 7 %.

Užterštų iššūkių sprendimas

Daugumoje duomenų centrų aušinimo sistema yra beveik visiškai uždaryta. Viena išimtis dažnai yra atviras aušinimo bokštas, kuris sudaro vienintelę sistemos sąsają su atmosfera. Tai sukuria pagrindinį užteršimo šaltinį, kuris laikui bėgant padidina išlaidas dėl sumažėjusio našumo, priežiūros ir remonto bei net įrangos išjungimo.

„Alfa Laval“ gali padėti išvengti šių iššūkių naudodamas patikrintus tarpinių plokščių ir rėmų šilumokaičių sprendimus, kartu su mūsų pagrindine patirtimi tvarkant užterštumą. Norėdami sužinoti daugiau, žiūrėkite šį vaizdo įrašą kartu su mūsų eksperte Olga.

Aušinimo bokštas be šilumokaičio (atvira sistema)

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_open_system.jpg

Ventiliatoriai aušinimo bokšte pritraukia ore esančias daleles, kurios patenka į aušinimo vandenį ir galiausiai į duomenų centro aušinimo sistemos įrangą. Šiukšlės nusėda nedidelio srauto ar negyvose vietose, dėl to kyla didelių priežiūros išlaidų ir galimybė neplanuotai išjungti.

Šios vadinamosios „atviros“ aušinimo bokšto sistemos taip pat gali būti padidėjusio kalcio karbonato (CaCO3) ir chlorido (Cl) jonų šaltinis. Kadangi nepageidaujami mineralai laikui bėgant kaupiasi, jie sukelia nuosėdas ir koroziją, kurie labai sumažina šilumos perdavimo efektyvumą ir padidina siurbimo išlaidas

Aušinimo bokštas su šilumokaičiu (uždara sistema)

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_closed_system.jpg

Naudojant tarpinį plokščių ir rėmų šilumokaitį kaip „grandinės pertraukiklį“ aušinimo vandens kilpoje, galite „uždaryti“ sistemą. Iš augalo iš aušinimo bokšto į vandenį patenka vanduo, kuriame nėra šiukšlių, didelis CaCO3 ir korozinių Cl jonų kiekis. Tai reiškia didesnį taupymą, nes sumažėja techninės priežiūros prastova, valymo chemikalai ir siurbimo išlaidos.

Puikiai suprojektuoti „Alfa Laval“ šilumokaičiai su priešpriešine srove leidžia pasiekti temperatūrą iki 1 ° C, o tai reiškia, kad poveikis bendram aušinimo veikimui yra ribotas.

Plokštelinio ir rėminio šilumokaičio su tarpikliais privalumai

  • Galimybė apeiti aušintuvą, kad būtų galima laisvai vėsinti, kai lauko temperatūra ir klimatas leidžia.
  • Dėl švaresnių vamzdžių ir mažesnių praplovimo poreikių sumažėja vandens naudojimas ir siurbimo išlaidos.
  • Mažesnės tolesnės aušinimo įrangos techninės priežiūros išlaidos
  • Patobulintas veikimo laikas, nes nebėra neplanuotų sustabdymų dėl korozijos problemų
  • Paprastas ir lengvas šilumokaičio valymas vienam operatoriui vos per kelias valandas
  • Veikimas sertifikuotas pagal AHRI

 

gphe_ahri.jpg

Sutaupoma įvairiais aspektais

Įrengus aušinimo bokštą su gerai suprojektuotu tarpikliniu plokšteliniu šilumokaičiu, galima įvairiais būdais pagerinti duomenų centro ekonomiškumą ir tvarumą. Pavyzdžiui, 7 % sumažindami energijos vartojimo efektyvumą (PUE), tuo pačiu procentu sumažinate ir savo įrenginio anglies dioksido naudojimo efektyvumą (CUE). Tinkamai eksploatuojamas ir prižiūrimas šilumokaitis taip pat gali turėti didelę įtaką jūsų vandens naudojimo efektyvumui (WUE). Šilumokaitis taip pat leidžia atgauti šilumą, o visa tai reiškia mažesnes OPEX. 

Susisiekite su mumis šiandien ir sužinokite daugiau

Sukurkite sistemą, kad ji būtų maksimaliai pelninga

Norint maksimaliai išnaudoti aušinimo sistemos galimybes, labai svarbu, kad jos sąranka būtų pritaikyta jūsų duomenų centrui ir vietos klimatui. Todėl uždaro aušinimo vandens kontūro projektavimas yra daugiau nei tik bet kokio plokštelinio šilumokaičio įrengimas. Kai nuo pat pirmos dienos pasitelkiate "Alfa Laval", mes dirbame kartu su jumis, kad užtikrintume, jog gausite jūsų aplinkybėms pritaikytą sprendimą, kurių veikimą garantuoja AHRI sertifikavimo programa. Taip užtikrinamas didžiausias šiluminis efektyvumas ir minimali užsiteršimo rizika, kad būtų galima sutaupyti kuo daugiau lėšų.

Atraskite žaliųjų IT ateitį su "Alfa Laval

"Alfa Laval" tiekia serverių patalpų vėsinimo sprendimus nuo pat pirmųjų interneto atsiradimo dienų. Šiandien siūlome platų duomenų centrų aušinimo sprendimų asortimentą, kurį palaiko pasaulinis aptarnavimo tinklas, kuriame dirba jūsų verslą suprantantys ekspertai. Bendradarbiaudami su mumis, kai pradedate planuoti savo duomenų centro projektą, galime padėti jums sukurti sistemą, kuri užtikrins maksimalų aušinimo efektyvumą ir patikimumą.


Peržiūrėkite mūsų kompleksinius duomenų centrų sprendimus

Norite sužinoti daugiau?

Norite sužinoti, kaip galime padidinti jūsų duomenų centro ekonomiškumą ir tvarumą naudodami pažangius aušinimo bokštų sprendimus, pagrįstus pirmaujančiomis plokštelinių šilumokaičių technologijomis? Susisiekite su mumis šiandien, ir mūsų ekspertai susisieks su jumis!

Ši informacija saugoma ir tvarkoma pagal mūsų privatumo politiką.