"Alfa Laval" istorija

"Alfa Laval" buvo įkurta 1883 m. Kai kurių svarbiausių etapų pagalba galite stebėti, kaip "Alfa Laval" augo ir tapo didele tarptautine grupe, kuria tapo šiandien.

1845

"Alfa Laval" įkūrėjas Gustafas de Lavalas gimė Švedijoje, Dalarnos provincijoje.

1877

Perskaitęs straipsnį vokiečių periodiniame leidinyje "Milchzeitung", Gustavas de Lavalis pradeda kurti išcentrinį separatorių.

1879

Stokholme pademonstruotas pirmasis nepertraukiamo veikimo separatorius. Šio separatoriaus našumas - 130 litrų per valandą.

1883

Gustafas de Lavalis ir jo partneris Oscaras Lammas įsteigia bendrovę AB Separator. JAV įsteigiama "De Laval Cream Separator Co." - tai nuolat augančios tarptautinės įmonės pradžia.

1888

Pirmieji siurbliai parduoti. Jie naudojami nugriebtam pienui pumpuoti iš išcentrinio separatoriaus.

1889

Įsigyjamas vokiečių išradėjo Klemenso von Bechtolsheimo kūginių metalinių diskų patentas. Naudojant šiuos vadinamuosius "Alfa" diskus, separatoriaus našumas padidėja daug kartų.

1890

"Alfa Laval" pristato pirmąjį pasaulyje nepertraukiamo veikimo separatorių, kuriame naudojama "Alfa" diskų kamino technologija. Pristatomas pirmasis nepertraukiamo veikimo pieno pasterizatorius.

1898

Pirmasis mielių separatorius sumontuotas kliento gamybos linijoje.

1910

Gustavas de Lavalis pradeda kurti melžimo aparatą.

1913

Gustavas de Lavalis miršta būdamas 67 metų. Per savo gyvenimą jis įgyja 92 Švedijos patentus ir įsteigia 37 įmones. Ant jo paminklo išgraviruotas užrašas: Lavalas, ant kurio užrašyta: "Didelio greičio žmogus".

1916

"Alfa Laval" parduoda pirmąjį naftos valymo separatorių.

1919 – 1936

Dukterinės įmonės įsteigtos Danijoje, Pietų Afrikoje, Suomijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Lenkijoje, Jugoslavijoje ir Airijoje.

1933

Berlyne vykusioje parodoje "Alfa Laval" pristato pirmąjį pasaulyje hermetišką separatorių.

1938

"Alfa-Laval" pristato savo pirmąjį šilumokaitį. Pontusas Hytte, garsaus švedų dailininko Carlo Larssono sūnus, perkelia šilumokaičių kūrimą ir gamybą į Lundą.

1951

Pradedama prekiauti "savaime išsivalančiais" išcentriniais separatoriais ir dekanterinėmis centrifugomis.

1958

Švedijos pieninėje įdiegta pirmoji automatinė CIP (Cleaning-In-Place) sistema.

1961

Italijoje įdiegta pirmoji sterilizacijos apdorojimo sistema. Tai didelis proveržis pieno ir skystų maisto produktų perdirbimo sektoriuje.

1962

Įsigyjami AB "Rosenblad" patentai, todėl AB "Separator" įsigyja spiralinį šilumokaitį ir daugybę pramoninių plokščių dizainų.

1963

Bendrovė pakeičia pavadinimą iš AB Separator į Alfa-Laval AB. Pavadinimas "Alfa" kilęs iš raidės "alfa", o "Laval" - iš bendrovės įkūrėjo.

1965

Šveicarijos pieninei pristatoma pirmoji didelė kompiuterizuota valdymo sistema. Ši sistema leidžia prižiūrėti ir valdyti visą gamyklą.

1971

"Alfa-Laval" įsigyja kontrolinį Danijos bendrovės "Lavrids Knudsens Maskinfabrik" (LKM) akcijų paketą, taip "Alfa-Laval" įsitvirtina skysčių tvarkymo versle.

1976

Šie metai yra didelių investicijų metai. Švedijoje pradedama statyti nauja jūrinių separatorių gamykla Tumbos mieste netoli Stokholmo. Lunde, Šilumos verslo srityje, pradedami statyti nauji biurai ir tarptautinis plokštelinių šilumokaičių gamybos centras. Ispanijoje "Alfa Laval" plečia savo gamyklas, biurus ir sandėlius.

1981

"Alfa Laval" stiprina savo pozicijas Japonijoje, padidindama Japonijos įmonės "Nagase-Alfa" akcijų paketą iki 70 proc. ir įsteigdama visiškai jai priklausančią bendrovę "Alfa Laval Service K.K.".

1991

"Tetra Pak", teikianti pakavimo sprendimus maisto pramonei visame pasaulyje, ir Rausingų šeima įsigyja "Alfa Laval". 

1993

"Alfa Laval" tampa nepriklausoma "Tetra Laval Group" pramonės grupe. Skysto maisto perdirbimo veikla integruojama į "Tetra Pak" verslą. Žemės ūkio įranga ir sistemos reorganizuojamos į naują pramonės grupę "Alfa Laval Agri". 

1996

Netoli Maskvos esančiame Kaliningrade atidaryta nauja šilumokaičių, skysčių tvarkymo įrangos ir modulių maisto ir gėrimų pramonei gamykla. Ši gamykla yra viena moderniausių Rusijoje.

1999

"Alfa Laval" pristato naujovišką laivų alyvos valymo sistemą ir pažangiausią pramonėje automatinį vožtuvų valdymą.

2000

Investicinė bendrovė "Industri Kapital" perka "Alfa Laval Group". Industri Kapital" ketina toliau vystyti "Alfa Laval" lyderystę pasauliniu mastu pagrindinėse technologijose - atskyrimo, šilumos perdavimo ir skysčių tvarkymo - ir per penkerius metus įtraukti akcijas į biržos prekybos sąrašus.

2001

Esminis "Alfa Laval" restruktūrizavimas į į rinką orientuotus padalinius ir segmentus, orientuotus į atskirus klientus.

2002

"Alfa Laval" grįžta į Stokholmo vertybinių popierių biržą. Pagrindinė strategija - pelningai augti tiek organiškai, tiek įsigyjant įmones, tarp kurių 2002 m. buvo dvi Danijos bendrovės: "Danish Separation Systems A/S" (DSS), farmacijos ir maisto pramonės membraninio filtravimo specialistė, ir "Toftejorg Group", pirmaujanti pasaulyje pažangių rezervuarų valymo sistemų tiekėja.

2003

Pradedama gaminti "AlfaNova" - esminis proveržis šilumos perdavimo srityje. "AlfaNova" yra visiškai naujo tipo plokštelinis šilumokaitis, pagrįstas "Alfa Laval" patentuotu plokštelių litavimo metodu, vadinamu "AlfaFusion". Išskirtinės "AlfaNova" savybės, susijusios su temperatūra, slėgiu ir atsparumu nuovargiui, atveria naujas ir įdomias galimybes esamose ir būsimose srityse.

2004

Naujuoju "Alfa Laval Group" generaliniu direktoriumi ir prezidentu paskirtas Larsas Renströmas. Jis turi tvirtą ir sėkmingą patirtį Švedijos pramonės įmonėse. "Alfa Laval" ir tarptautinė transporto priemonių technologijų tiekėja "Haldex" steigia bendrai valdomą įmonę "Alfdex AB", kuri tiekia bendrai sukurtus dyzelinių variklių karterio dujų valymo sprendimus, kad atitiktų vis griežtėjančias išmetamųjų teršalų normas.

2005

Įsigyjama "Packinox S.A." Prancūzijoje, pasaulinė didelių suvirintų plokštelinių šilumokaičių, skirtų naftos ir dujų bei naftos perdirbimo įmonėms, lyderė. Pripažinta bendrovės kompetencija padės sustiprinti "Alfa Laval" pozicijas šiose srityse.

2006

Labai didelė paklausa daugumoje "Alfa Laval" galutinių rinkų, pirmiausia energetikos ir su ja susijusiuose sektoriuose, lėmė tai, kad užsakymų skaičius, palyginti su 2005 m., padidėjo 30 proc. Įsigytas "Tetra Pak" vaisių koncentrato padalinys, o tai reiškia, kad "Alfa Laval" į šią rinką skverbsis per savo pardavimo įmones.

2007

"Alfa Laval" žengia svarbius žingsnius, kad taptų pasaulyje pirmaujančia oro šilumokaičių tiekėja, įsigydama Nyderlanduose įsikūrusią bendrovę "Helpman" ir Suomijos bendrovę "Fincoil" - pirmaujančias oro šilumokaičių tiekėjas Europoje. "Helpman" gaminiai naudojami komerciniam šaldymui, pavyzdžiui, jautrioje maisto produktų logistikos grandinėje. Bendrovė "Fincoil" yra ypač stipri pramoninio energijos vėsinimo srityje.

2010

"Alfa Laval" yra oficiali Švedijos paviljono Šanchajuje vykstančioje pasaulinėje parodoje "Expo" partnerė: "Geresnis miestas, geresnis gyvenimas".

2011

"Alfa Laval" įsigyja "Aalborg Industries", o po dvejų metų - Norvegijos bendrovę "Frank Mohn", kuri dar labiau sustiprina "Alfa Laval" pozicijas jūrų ir atviroje jūroje.

2014

"Alfa Laval" atidaro bandymų ir mokymo centrą Olborge (Danija), skirtą jūriniams produktams ir taikymams.

2016

Naujuoju "Alfa Laval Group" generaliniu direktoriumi ir prezidentu paskirtas Tomas Erixonas.

 

Black and white portrait photography of Gustaf de Laval

   

Separator drawing 200x335

   

1st phe 200x253